Vasiljevom St. Pauliju bod u velikom derbiju "cvajte", nova pobjeda Hankićevog Boteva

Vasilij primo dva gola, Hankić sačuvao mrežu.

Esmer Oštraković

Derbi Hamburga odigrale su ekipe St. Paulija i HSV-a, a iako je domaći tim imao prednost od dva gola utakmica je na kraju završena bez pobjednika, a konačan rezultat bio je 2:2.

Praktično da nije bilo ozbiljnije prilike niti na jednoj strani sve do 15. minute kada je i postignut prvi gol.

Hartel je centrirao iz kornera, a loptu je dočekao Jackson Irvine koji je matirao golmana gostujuće ekipe.

Pet minuta kasnije nova sjajna šansa za domaću ekipu. Ovaj put probao je Hartel, ali golman HSV-a brani njegov udarac.

Minut kasnije domaći tim stiže do 2:0, ali je gol Eggesteina na kraju poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ekipa St. Paulija je u 27. minuti došla do vodstva od 2:0, a nevjerovatan autogol postigao je golman HSV-a Daniel Heuer Fernandes.

Nakon što je u prvom poluvremenu sačuvao svoju mrežu, reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nikola Vasilj za samo dvije minute u drugom poluvremenu primio je dva gola.

Prvo ga je u 58. minuti savladao Glatzer, a dvije minute kasnije Pherai postiže gol i tada postavlja konačan rezultat ove utakmice.

Hidajet Hankić sačuvao mrežu u gostujućoj pobjedi Botev Plovdiva

Botev Plovdiv koji sa klupe predvodi nekadašnji bh. reprezentativac Dušan Kerkez, a za koji brani novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Hidajet Hankić upisao je novu pobjedu.

Otkako je stigao Kerkez ekipa Boteva ne zna za poraz, a upisali su pet pobjeda, te dva neriješena rezultata.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Hidajet Hankić sačuvao je svoju mrežu na ovoj utakmici, a njegova ekipa do pobjede je došla golovima u drugom poluvremenu.

Prvo je Emmanuel postigao gol u 63. minuti, a konačan rezultat postavio je Karabelyov u 80. minuti susreta.