Golovi glavom za pobjedu Arsenala

Pobjeda Arsenala nad Evertonom

Fudbaleri Arsenala savladali su Everton s 2:1 u susretu 10. kola engleske Premier lige.

Mučio se Arsenal s Evertonom sve do 36. minute susreta, a zatim su u dvije minute postigli dva gola.

Do vodstva su stigli zahvaljujući Ozilu i Giroudu. Nijemac je sjajno asistirao, a Francuz je pogodio za vodstvo od 1:0.

Već u narednom napadu 2:0 za Topnike. Cazorla je izveo korner, a na pravom mjestu je Laurent Koscielny za vodstvo od 2:0.

Ipak, Everton se vratio u meč šest minuta kasnije. Udarac Rossa Barkleya je završio iza leđa Petra Čecha za rezultat poluvremena od 2:1.

Nastavak donosi nekoliko odličnih prilika na obje strane. Giroud je pogodio prečku na jednoj, dok je Čech na drugoj strani u nekoliko navrata spasio Arsenal.

Do kraja je ostalo 2:1 za tim Arsenea Wengera, koji je sada na prvom mjestu s jednim bodom više od Manchester Cityja.