Za 26 minuta dva penala za Goražde, ali oba puta je stvar spasio golman Budućnosti!

Gosti ostali i s igračem manje

Eldar Ganibegović

U terminu od 14:30 sati igraju se četiri utakmice 11. kola Prve lige FBiH. Nakon pola sata najzanimljivije je u Goraždu gdje golman Budućnosti na fantastičan način spašava svoj tim.

Nakon pola sata igre u Goraždu, rezultat utakmice između istoimenog domaćina i Budućnosti iz Banovića je 0:0. Ako gledate utakmicu, znate da je pravo čudo kako i dalje nema golova.

Naime, tim koji s klupe predvodi Admir Adžem imao je dva penala, ali nijedan nije uspio iskoristiti. Oba puta se istakao golman Budućnosti.

Prvi penal Goražde je imalo u 12. minuti. Odgovornost je preuzeo Harambašić, ali odbranio mu je Mehić.

Igrala se 26. minuta kada je sudija Emir Omerhodžić iz Sarajeva ponovo pokazao na bijelu tačku, ali ni iz drugog pokušaja Goražde nije uspjelo povesti.

Drugi put je Tatar uzeo loptu i šutirao, ali je Mehić ponovo odbranio i ostavio svoj tim u igri.

Vidjet ćemo koliko će još gosti moći izdržati na ovoj utakmici, s obzirom na to da od drugog penala i 26. minute igraju s igračem manje. Isključen je Berbić.

Još se igraju utakmice Radnik - Zvijezda (trenutni rezultat 2:0), Tomislav - Simm Bau (1:2) i Bratstvo - TOŠK (1:1).

Sastavi iz Goražda

FK Goražde: Čalaković, Alić, Mašić, Dučić, Ramović, Konjalić, Behram, Jamaković, Karalić, Harambašić, Tatar.

FK Budućnost: Mehić, Avdić, Trumić, Berbić, Husić, Šehić, Lugavić, Čergić, Smajlović, Huseinspahić, Husić.

Delegat
Najjadniji sudija u B i H a Gigovic je mala maca za njega i on je iz Gorazda a ne Sarajeva. Zuto ljudsko smece