Sjajan dan za goste u Prvoj ligi FBiH - Tomislav slavio u Tešnju, Goražde u Bihaću

Posljednje utakmice u okviru 10. kola

Esmer Oštraković

Danas su odigrane posljednje dvije utakmice u okviru 10. kola Prve lige Federacije BiH. Pobjede su ostvarile ekipe koje su igrale u gostima, a to su Goražde i Tomislav.

Na samom otvaranju utakmice u Bihaću, već u prvoj minuti domaći su tražili jedanaesterac nakon starta Hukare nad Hadžikadunićem, ali sudija se nije oglasio.

Peti minut donio je gužvu pred golom Jedinstva nakon kornera, ali se rezultat nije promijenio.

Jedinstvo je bilo nešto bolji protivnik u prvih petnaestak minuta, ali nisu uspjeli postići pogodak za vodstvo.

Hurić je probao u 26. minuti, ali lopta je otišla preko gola. Izbacio je dva igrača Goražda, ali je slabo šutirao.

Prvi gol na utakmici u Bihaću viđen je u 30. minuti. Jamaković je iskoristio nevjerovatnu grešku golmana domaće ekipe i postigao je gol.

Na otvaranju drugog poluvremena u samo pet minuta Jamaković je čak dva puta tražio penal, ali nije ga dobio.

Drugi gol Gorađde je postiglo u 64. minuti. Harambašić je postigao gol nakon kornera i rezultat je bio 2:0.

Domaći su do kraja utakmice probali da postignu gol, ali nisu uspjeli, te je utakmica završena pobjedom gostiju od 2:0.

Ekipa TOŠK-a poražena je na domaćem terenu od Tomislava, a konačan rezultat utakmice bio je 3:1 za gostujući tim.

Prvo poluvrijeme u Tešnju nije donijelo previše prilika, a sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu.

Gosti su do vodstva stigli u 66. minuti. Ćerdić je matirao domaćeg golmana za veliko slavlje gostiju.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

TOŠK je u samoj završnici krenuo svom snagom po poravnanje, ali u jeku napada domaćih gosti u 86. minuti postižu gol za 2:0.

U sudijskoj nadoknadi TOŠk je preko Marmata smanjio na 2:1, ali već u narednom napadu Tomislav postiže još jedan gol i tako dolazi do pobjede od 3:1.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: