Goražde nastavilo furioznu seriju, u derbiju mreže mirovale

Prva liga FBiH, 14 kolo

A. Čaušević

Derbi 14. kola Prve lige BiH nije donio pogotke, dok je Goražde nastavilo sa furizonom serijom pobjeda.

U Gračanici Brastvo je dočekalo Posušje i nije uspjelo ostvariti pobjedu. Završeno je s najnepopularnijih 0:0.

Utakmica je bila poprilično dobra, oba tima su imala po nekoliko izglednih prilika, ali su Ćeman na jednoj te Galić na drugoj strani bili na nivou.

U finšu meča odličnu šasnu da svom timu donese puni plijen imao je Jaganjac, međutim nije uspio savladati odličnog Galića.

Goražde je stiglo do pete pobjede u nizu, ovaj put u gostima protiv Jedinstva. Gosti sa Drine su pobijedili rezultatom 0:2.

Pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu. Tatar je uspješno realizovao penal u 66. minuti nakon što je prethodno pao Hrelja, dok je šest minuta kasnije Islamagić riješio sve dileme.

Goražde se sa ovom pobjedom priključilo samom vrhu tabele te ukoliko nastavi sa ovakvim igrama sigurno će konkurisati za promociju u Premijer ligu.

NK Bratstvo - HŠK Posušje 0:0

NK Bratstvo: Ćeman, Delić, Buljić, Helić, Hasikić, Jaganjac, Aletić, Salkić, Šuša, Zarić, Poturalić.

HŠK Posušje: Galić, Vranjić, Barišić, Buhač, Bešlić, Landeka, Sesar, Serdarušić, Brekalo, Lučić, Hadrović.

NK Jedinstvo - FK Goražde 0:2 (Tatar (p) 66', Islamagić 72')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Jedinstvo: Orlando, Olić, Mujić, Koprivica, Mujagić, Nuspahić, Tankuljić, Haračić, Bešagić, Samardžić, Devedžić.

FK Goražde: Mujanović, Dučić, Jazvin, Tatar, Hrelja, Blagojević, Danilović, Islamagić, Salanović, Guzijan, Mihajlović.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: