Pobjeda Gradine u dobroj utakmici, "šahovski duel" u Hadžićima odlučio kasni gol

Zanimljive dvije utakmice

E. Ganibegović

U utakmicama sedmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine pobjede su slavile ekipe Gradine i Simm Baua.

Gradina je u jednoj dobroj utakmici u Srebreniku s 2:1 bila bolja od Goražda i zasluženo osvojila tri boda.

Već u desetoj minuti vidjeli smo prvi gol. Mehmedović je pogodio i doveo domaći tim u vodstvo od 1:0. Nakon toga uslijedile su dvije dobre prilike preko Selmana, no rezultat se nije mijenjao.

Nije, sve do 37. minute kada Goražde dolazi do izjednačenja preko Konjalića. Sasvim zasluženo izjednačenje, jer je Goražde bilo bolji rival u drugom dijelu prvog poluvremena.

Ipak, već na startu drugog dijela Gradina se vraća u vodstvo, a strijelac je u 49. minuti bio Stjepanović. Isti igrač je u 82. minuti mogao postići i drugi gol, no propustio je dobru šansu.

BFK Simm Bau u Hadžićima je s minimalnih 0:1 slavio protiv Radnika. U jednoj tvrdoj utakmici susret je odlučio kasni pogodak Poturalića, koji je mrežu domaćih zatresao u 81. minuti.