Španci, ali i cijeli svijet u šoku - Javnost bruji o crvenom kartonu koji je dobio Greenwood

Nikome nije jasno zbog čega

Esmer Oštraković

Mason Greenwood dobio je prvi crveni karton u svojoj profesionalnoj karijeri u utakmici u kojoj je njegov Getafe dobio čak 3 crvena kartona. Na kraju su poraženi na svom terenu od Rayo Vallecana.

Utakmica je donijela čak četiri kartona u prvih 38 minuta od kojih su po dva bila za obje ekipe.

U 40. minuti napadač Getafea Juanmi Latasa dobio je drugi žuti karton od strane sudije Jorge Figueroe, a to je samo 17 minuta nakon što je dobio prvu javnu opomenu.

Sergio Camello je postigao prvi gol za goste i tako ih je doveo u vodstvo, a dvije minute nakon početka drugog poluvremena bilo je 2:0.

Greenwood je u 50. minuti dobio direktan crveni karton, a cijeli svijet bruji o tome i pokušava shvatiti šta se desilo.

Greenwood je očito bio fauliran nekoliko puta, ali se sudija nije oglasio što je zasmetalo fudbaleru.

Na snimku se vidi da se okrenuo i da je sudiji nabrojao da je četiri puta bio fauliran nakon čega je dobio crveni karton.

Javnost u Španiji šokirana je jer je Greenwood zbog toga dobio direktan crveni karton.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Do kraja utakmice i Damian Suarez je dobio crveni karton i to jer je sporo napuštao teren tokom izmjene.

Zaista čudan kriterij na ovoj utakmici imao je glavni sudija, a domaći su utakmicu završili sa tri igrača manje.