
Rijeka može žaliti
Od očaja do sjaja - Poljud je "eksplodirao" u 96. minuti!
Na Poljudu je odigran derbi petog kola HNL-a, a Hajduk je golom u zadnjim sekundama izbjegao poraz protiv Rijeke (2:2).
Nakon teškog poraza u Grčkoj od PAOK-a, Rijeka je došla u Split i zamalo priredila veliko iznenađenje, goste su sekunde dijelile od velike pobjede...
Prvu šansu na meču imao je Hajduk, ali je Pajaziti u 15. minuti pogodio stativu. Minut kasnije gosti traže penal, nakon što je Luka Menalo pao, ali nije bilo najstrože kazne.
Upravo je bivši bh. reprezentativac u 21. minuti na asistenciju Oreča postigao gol, nakon što je prethodno pobjegao Franu Karačiću.
Samo tri minute kasnije zicer za Hajduk, ali je Korvimović iz blizine pucao pored gola. Na drugoj strani nova šansa za Menala, a Ivušić spašava domaće.
Oglasi
Hajduk je izjednačio u 42. minuti. Šego je sjajno proigrao Pukštasa, on pored Dantasa i Radeljića dolazi do lopte i donosi izjednačenje.
Do kraja prvog dijela dobra šansa za Jankovića u redovima Rijeke, potom je Pajaziti pogodio stativu.
Novi šok za Hajduk u 55. nakon što je Janković centrirao iz kornera, a Bogojević u gužvi pogađa mrežu Splićana.
Imao je Hajduk dovoljno vremena da se ponovo vrati. Kada se činilo da je sve gotov, u 96. minuti Pukštas ostaje sam pred golom Zlomislića i glavom pogađa za 2:2 i erupciju oduševljenja na Poljudu.
Martin Zlomislić je branio za Rijeku, Stjepan Radeljić igrao na poziciji stopera, a Menalo zabio.Amer Gojak je šansu dobio u nasavku, a standardno dobar bio je potencijalni bh. reprezentativac Niko Janković. Svi - jasno - igrači Rijeke.
Hajduk - Rijeka 2:2
Hajduk (4-2-3-1): Ivušić - Karačić, Mlačić, Raci, Hrgović - Pajaziti, Krovinović - Bamba, Pukštas, Šego - Livaja
Rijeka (4-2-3-1): Zlomislić - Oreč, Majstorović, Radeljić, Devetak - Dantas, Petrovič - Butić, Janković, Menalo - Fruk
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.