Velež neporažen napustio Poljud
Foto - HNK Hajduk

Livaja i Pršeš pogađali za remi

Velež je u prvom pripremnom meču remizirao kod Hajduka u Splitu rezultatom 1:1.

Hajduk bolje ulazi u meč. U sedmoj minuti Biuk stvara dvije dobre šanse, no promjene rezultata nije bilo.

Velež zatim uzvraća preko Pece koji iz dobre pozicije šutira pravo u Subašića.

Potom se ušlo u period mirne igre koji je prekinut u 37. minuti kada Hajduk propušta veliku šansu. Livaja proigrava Mlakara koji izlazi sam pred Bogdanovića, koji mu međutim brani udarac.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je Hajduk bolji rival.

Biuk u 52. minuti ponovo pokušava, Bogdanović brani, da bi sedam minuta kasnije domaći tim poveo. Grgić je uposlio Marka Livaju koji zabija za 1:0.

Velež u 72. minuti pokušava preko Vehabovića, Sirić sjajno brani, a već u narednom napadu Ljubičić e ne snalazi pred golom Rođenih i propada velika šansa.

Rođeni u finišu meča dolaze do izjednačenja. Igrala se 89. minuta kada Omar Pršeš zabija za konačnih 1:1.

Prijateljski meč:

Hajduk - Velež 1:1

Hajduk: Subašić, Katić, Fossati, Livaja, Grgić, Meljnjak, Elez, Krovinović, Lovrencsics, Biuk, Mlakar.

Velež: Bogdanović, Radović, Zeljković, Ćosić, Anđušić, Isić, Peco, Hasanović, Zajmović, Dejanović, Radovac.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Velež Moje Teme

SonPen1946
Historijski uspjeh fk vrapcica
10 16
xeRed
Bravo za igru, s obzirom da je sami pocetak priprema, a Hajduk vec za vikend igra nastavak prvenstva. Prema tome, i rezulatat je super. Samo naprijed, Rođeni!