Velež neporažen napustio Poljud

Livaja i Pršeš pogađali za remi

Velež je u prvom pripremnom meču remizirao kod Hajduka u Splitu rezultatom 1:1.

Foto - HNK Hajduk

Hajduk bolje ulazi u meč. U sedmoj minuti Biuk stvara dvije dobre šanse, no promjene rezultata nije bilo.

Velež zatim uzvraća preko Pece koji iz dobre pozicije šutira pravo u Subašića.

Potom se ušlo u period mirne igre koji je prekinut u 37. minuti kada Hajduk propušta veliku šansu. Livaja proigrava Mlakara koji izlazi sam pred Bogdanovića, koji mu međutim brani udarac.

Nakon prvog dijela: Hajduk - Velež 0:0. #HŽV

Posted by HNK Hajduk Split on Saturday, January 22, 2022

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je Hajduk bolji rival.

Biuk u 52. minuti ponovo pokušava, Bogdanović brani, da bi sedam minuta kasnije domaći tim poveo. Grgić je uposlio Marka Livaju koji zabija za 1:0.

Velež u 72. minuti pokušava preko Vehabovića, Sirić sjajno brani, a već u narednom napadu Ljubičić e ne snalazi pred golom Rođenih i propada velika šansa.

Rođeni u finišu meča dolaze do izjednačenja. Igrala se 89. minuta kada Omar Pršeš zabija za konačnih 1:1.