Haris Hajradinović je najbolji bh. fudbaler u ovom momentu, večeras je opet to dokazao!
Haris Hajradinović bio je danas igrač utakmice u Adani - Kasimpaši donio pobjedu od 1:3 golom i asistencijom.

Gol i asistencija bh. veznjaka

E. Ganibegović

Kasimpaša je s 1:3 slavio kod Adane Demirspor u okviru 25. kola turske Super Lige. Najzaslužniji za to bio je bh. veznjak Haris Hajradinović koji je upisao asistenciju i postigao gol.

Igrala se 29. minuta kada gosti dolaze do vodstva. Na asistenciju Hajradinovića pogodio je Fall.

Kara postiže gol za 0:2 samo tri minuta kasnije. Bio je to i rezultat pri kojem se otišlo na 15-minutnu pauzu.

Sve je bilo gotovo u 57. minuti. Haris Hajradinović sjajno i mirno po sredini gola pogađa s bijele tačke.

Utješni pogodak za domaće postigao je Mario Balotelli. Italijanski napadač je bio strijelac u 87. minuti utakmice.

Što se tiče Hajradinovića koji je s kapitenskom trakom na ruci danas igrao svih 90 minuta, ovo je za njega bio treći gol u sezoni i deseta asistencija. Jasno, prvi je asistent turskog prvenstva.

Bosna i Hercegovina se može pohvaliti i da ima najboljeg strijelca turskog prvenstva. Edin Džeko je za Fenerbahce do sada pogodio 16 puta u ligi.

Nema sumnje da bi imao i više asistencija, da njegovi saigrači koriste više šansi koje im stvara. To se vidjelo i večeras.

Računamo li sve prve lige svijeta, Haris Hajradinović je s 11 asistencija (ima jednu u kupu Turske) četvrti asistent na svijetu. Impresivno!

Kasimpaša je ovom pobjedom stigao na 4. mjesto na tabeli s 38 bodova i više je nego konkurentan u borbi za izlazak na evropsku scenu. Adana ostaje deveta s 31 bodom.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Hajradinović i ekipa će u narednom kolu dočekati Karagumruk. Adana Demirspor ide u goste kod Alanyaspora za koji igraju Milošević i Šarić.

Super Lig, 25. kolo:

Adana Demirspor - Kasimpaša 1:3 (Balotelli 87'; Fall 29', Kara 32', Hajradinović 57' (P))