Galata se izvukla, Hajradinović strijelac u vrijednom trijumfu Kasimpase

Turske Superlig

H. Zilić

Odigrana su dva duela 23. kola turske Superlig i bilo je dosta zanimljivog fudbala i uzbuđenja, ali i golova tako da su navijači mogli uživati. Na dva meča vidjeli smo osam pogodaka.

Spektakularan duel odigrali su Trabzonspor i Kasimpasa, a završen je rezultatom 2:3 za goste.

Trabzon je poveo golom Destana u 19. minuti sa 1:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku spektakl.

Kara u 47. minuti pogađa za 1:1, a bh. reprezentativac Haris Hajradinović golom iz penala u 58. minuti donosi preokret i vodstvo Kasimpasi od 1:2.

U 75. minuti Da Costa pogađa za 1:3, a ali Trabzonspor se potrudio da uđemo u uzbudljiv finiš. Yildirim u prvoj minuti sudijske nadoknade pogađa za 2:3, no to je bio i konačan rezultat ove sjajne utakmice.

Galatasaray se izvukla protiv Gaziantespora nakon preokreta i slavili su rezultatom 2:1

Gosti vodili 0:1 pogotkom Kizildaga iz 29. minute, a vodstvo su imali sve do 72. minute.

U 72. minuti Zaha pogađa za 1:1, a trijumf Galati fonosi Yilmaz golom u 90. minuti susreta.