Danas je Hajradinović asistirao protiv Bešiktaša i sada je prvi strijelac Super Lige.

Upisao novu asistenciju

Eldar Ganibegović

Bh. veznjak Haris Hajradinović igra u fantastičnoj formi. Od danas je sa sedam asistencija prvi asistent turske Super Lige.

U okviru 19. kola turske Super Lige danas su se sastali Bešiktaš i Kasimpaša. Gosti su slavili pobjedu rezultatom 1:3.

Prvi gol postigao je Da Costa u 41. minuti za 0:1. Hajradinović mu je dodao loptu, a ovaj se lijepo namjestio i pogodio.

Na poluvrijeme se ipak odlazi pri rezultatu 1:1. Kilicsoy je pogodio u drugoj minuti nadoknade prvog dijela.

Drugo poluvrijeme donijelo je još dva gola u mreži domaćina. Da Costa je kompletirao hat-trick golovima u 80. i 83. minuti.

S kapitenskom trakom na ruci Haris Hajradinović stigao do sedme asistencije ove sezone i sada je prvi asistent lige. Po šest imaju Tadić i Sari, a po pet Icardi, Artukoglu i Omur.

Ovome dodajmo i da je kod domaće ekipe Amir Hadžiahmetović odigrao svih 90 minuta. Također, Bešiktašu je ovo bio treći vezani domaći poraz u ligi.

Šariću poništen gol

U istom terminu igrali su Antalyaspor i Alanyaspor. Završeno je rezultatom 0:0.

Igrala se 16. minuta kada je bh. internacionalac Dario Šarić postigao gol, no on je poništen zbog prekršaja.

On je igrao svih 90 minuta, dok u igru nikako nije ulazio bivši bh. reprezentativac, Deni Milošević.