Hertha u Berlinu gubi 3:1, a onda se ukazuje Haris Tabaković - Dva gola bh. dragulja u dvije minute!
Sjajni Haris Tabaković postigao nova dva gola, može li Hertha do sva tri boda?

Eldar Ganibegović

Haris Tabaković postigao je večeras nova dva gola. Kako utakmica još nije gotova, ima šanse da vidimo i hat-trick našeg napadača.

U okviru 26. kola njemačke 2. Bundeslige u Berlinu se sastaju Hertha i Nurnberg, a nakon sat vremena igre rezultat na semaforu je 2:2.

Uzun je doveo goste u vodstvo u 14. minuti, da bi vodstvo uduplao Schleimer u 33. minuti meča.

Na odmor se odlazi pri rezultatu 1:2. Winkler je postigao pogodak u 44. minuti.

Već u 47. minuti Nurnberg se vraća na dva gola prednosti. Ponovo je strijelac bio Uzun.

Nakon toga na scenu stupa bh. napadač Haris Tabaković koji je s brza dva gola vratio sve na početak.

Prvo je na asistenciju Kennyja pogodio za 2:3 u 54. minuti. Taj gol pogledajte klikom ovdje.

Samo minut kasnije dosuđen je penal za Herthu. Odgovornost preuzima Tabaković i pogađa.

Klaus, golman gostiju, pogodio je stranu, ali nije uspio da odbrani. Taj gol pogledajte ovdje.

Na klupi domaće ekipe svoju šansu čeka i drugi bh. napadač, Smail Prevljak.

S ova dva gola Haris Tabaković se izjednačio s Tzolisom iz Fortune na vrhu liste strijelaca. Imaju sada obojica po 17 golova.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Podsjetimo, u istoj ligi danas je u visokoj pobjedi Eintrachta pogodak postigao Ermin Bičakčić.