Čovjek koji ga je najviše štitio zabio Salihamidžiću nož u leđa i našao drugog na njegovoj poziciji!

Čeka se vruće ljeto u Bayernu

Čovjek koji ga je najviše štitio zabio Salihamidžiću nož u leđa i našao drugog na njegovoj poziciji!

A. Čaušević

Hasan Salihamidžić će vrlo izvjesno napustiti poziciju sportskog direktora Bayerna pogotovo ukoliko Bayern ostane bez titule prvaka Njemačke što je vrlo izvjesno da će se desiti. 

Salihamidžić je sportski direktor Bayerna od 2017. godine. Od tada je imao veliki broj uspjeha uključujući Ligu prvaka 2020. godine, međutim sezona na izmaku je i više nego turbulentna.

Legendarni bh. reprezentativac se zajedno sa Oliverom Kahnom kao izvršnim direktorom suočio sa velikim brojem kritika, a čini se da je obojici došao kraj na Allianz Areni.

Sve je krenulo u martu kada je se trenerske pozicije smijenjen Julian Nagelsmann te na njegovu poziciju postavljen Thomas Tuchel. Sa Nagelsmannom Bayern je bio u borbi za tri trofeja, a sa Tuchelom može ostati bez svega.

Bavarci su ispali iz DFB Pokala i Lige prvaka, a kolo prije kraja su na drugom mjestu Bundeslige i ako tu i ostanu izgubit će titulu prvaka Njemačke nakon 10 godina pa su promjene logičan slijed događaja.

Do sada je Salihamidžića najviše štitio Uli Hoeness, ali izgleda da je Braco izgubio i njegovo povjerenje pa se sprema otkaz proslavljenom fudbalskom asu iz Jablanice.

Oglasi

Hoeness je i dalje čovjek od velikog utjecaja u Bayernu te umjesto Salihamidžića na poziciju sportskog direktora planira imenovati Arjena Robbena.

Robben je minulog vikenda bio na Allianz Areni kada je upisan poraz od RB Lepziga sa 1:3 koji bi u konačnici mogao biti i ključan za gubitak titule.

Nizozemac je deceniju bio član Bayerna te je odlično upoznat kako funkcioniše velikan iz Bavarske i Hoeness smatra da bi bio odličan na poziciji sportskog direktora.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Salihamidžić se i ranije znao nalaziti na udaru kritika, čak su se on i njegova porodica suočavali sa prijetnjama, međutim uspjevao je da pronađe pravu formulu za uspjeh.

Ipak, ako je vjerovati njemačkim medijima gubitak titule u Njemačkoj u Bayernu će smatrati neoprostivim zbog čega će smijeniti i njega te Olivera Kahna.

Promo

Povezano

Top Komentari

E.Car
Braco će da premjesti Bayern u drugi grad prije nego što će njega smijeniti!!! Lakše Novalića skinuti sa vlasti nego bracu!!
0 1
sloboda2
Izvor informacija, vesela sveska
1 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi