Hat-trick Poulsena u visokoj pobjedi Leipziga protiv Herthe, Ibišević sve posmatrao sa tribina
Poulsen je postigao tri gola u današnjoj utakmici

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine propustio utakmicu zbog crvenog kartona

S. Pašalić

RB Leipzig je u 27. kolu njemačke Bundeslige razbio na svom terenu ekipu Herthe sa 5:0.

Treći tim njemačkog prvenstva je poveo u 17. minuti golom Forsberga. U 27. minuti je već bilo 2:0 kada je Yussuf Poulsen pogodio mrežu gostiju.

I u nastavku je Leipzig nastavio sa postizanjem golova, a u 56. minuti ponovo je Poulsen bio strijelac. U 62. minuti Poulsen dolazi do svog hat-tricka te povećava vodstvo na 4:0.

Samo dvije minute kasnije bilo je 5:0, a strijelac je ovaj put bio Haidara što je bio i konačan rezultat utakmice.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Vedad Ibišević je propustio ovu utakmicu zbog crvenog kartona kojeg je dobio u meču protiv Borussije Dortmund u prošlom kolu.

Leipzig je i dalje na trećem mjestu sa 52 boda, dok je Hertha na 10. mjestu sa 35 bodova.