Nestvarna utakmica u Turskoj: Višća i saigrači se hvataju za glavu nakon posljednjeg zvižduka sudije

Preokret Hatayspora

Haris Zilić

Fenomenalan susret gledali smo u šestom kolu turske Superlig. Hatayspor je dočekao Trabzonspor i utakmica je završena rezultatom 3:2 za domaće nakon velikog preokreta.

Prvo poluvrijeme bilo je tvrdo, bez neki izrazitih prilika sve do finiša poluvremena.

U 44. minuti na scenu je stupio bh. fudbaler Edin Višća.

Višća je fenomenalno primio dodavanje Onuachua, loptu je u trku primio i plasirao kroz noge golmanu domaćih za 0:1 i rezultat prvog poluvremena.

I nastavak duela dobro je počeo za goste.

U 62. minuti Onuachu nakon asistencije upisuje se i u strijelce za 0:2 i činilo se da Trabzonspor ide prema trijumfu, a onda se bude domaćini.

U 72. minuti Rivas smanjuje na 1:2 i to je bio znak da nas čeka uzbudljiva završnica.

Hatayspor do poravnanja stiže u 88 minuti, pogodio je Ze Lamkel na asistenciju Dele-Bashirua.

A onda ludnica u sedmoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Lamkel Ze je pogodio za 3:2, ogroman preokret i veliki trijumf Hatayspora koji ove sezone još uvijek ne zna za poraz.

Hatayspor je sada četvrtoplasirani sa deset bodova, Trabzonspor je na šestoj poziciji sa devet osvojenih bodova.