Historijski uspjeh: NK Vis Simm Bau jesenji prvak, Borac do pobjede u zadnjim minutama

Druga liga Centar

S. Mlaćo

Slavilo se danas i u Kosovi. NK Vis Simm Bau, klub simpatičnog imena sa velikim planovima i ambicijama, jesenji je prvak Druge lige Centar.

Vis Simm Bau savladao je NK Pobjeda 4:0, te u slavljeničkoj atmosferi odlazi na zimsku pauzu.

Za tim Ajdina Mrgude su pogađali dva puta Samir Čakar, te po jednom Almin Zukić i Nedim Oglečevac.

Prvi pratilac jesenjeg prvaka Borac iz Jelaha namučio se na gostovanju kod Usore, ali slavio u sudijskoj nadoknadi. Poveli su gosti sa 11 metara pogotkom Haruna Jupića, a izjednačio je također sa 11 metara Dragan Todić. Pobjedu gostima i vrijedna tri boda donosi u prvoj minuti sudijske nadoknade Igor Šimunović.

U ostalim susretima Azot i Bosna su podijelili bodove (0:0), dok je Moševac sa 3:2 nadigrao SAŠK Napredak.

Ilijaš je remizirao sa Mošćanicom (1:1), dok je remi viđen i u duelu Krivaje i Žepča (0:0).

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Centar:

Isti rezultat viđen je u duelu Igmana i Natrona (0:0).

NK Vis Simm Bau je jesenji prvak sa 36 osvojenih bodova, dok Borac ima 35, a Stupčanica 29.