Hajduk stigao do trofeja Kupa pobjedom nad Šibenikom

Slavit će se večeras u Splitu

S. Mlaćo

Nogometaši Hajduka odbranili su trofej Kupa Hrvatske.

Splićani su u finalu savladali Šibenik sa 2:0.

Hajduk je poveo u trećoj minuti, no pogodak je na asistenciju VAR-a poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Nismo vidjeli puno prilika u nastavu meča, a tek u 39. Minuti Mlakar šutira pod prečku, golman Šibenika brani.

Lopta je otišla u korner, no onda bez opasnosti.

U nastavku Hajduk opet nešto bolji, imali su Splićani i veći posjed lopte, te četiri udarca u okvir gola, a Šibenčani bili na 'nuli'.

U 62. minuti slavlje navijača Hajduka.

Lopta je došla do Melnjaka, a on šutira po sredini gola i trese mrežu protivnika. Nastalo je veliko slavlje navijača Hajduka, trofej je bio sve bliže.

62 GOOOOOOOOOOOOL! Dario Melnjak! #Hajduk - Šibenik 1:0! #AjmoBijeliAle #HajŠi

Posted by HNK Hajduk Split on Wednesday, May 24, 2023

Do kraja se činilo da će ostati 1:0, no u sudijskoj nadoknadi jedanaesterac i Marko Livaja je siguran za 2:0.

Slavit će se večeras u Splitu, a Šibenik će od naredne sezone igrati niži rang, s obzirom da nije obezbijedio opstanak.