Ni Jakirović nije pronašao dobitnu kombinaciju za rušenje Dinama

Ademi se oprostio uz ovacije Maksimira

S. Mlaćo
U derbiju 26.kola SuperSport HNL Dinamo je danas ugostio Rijeku te upisao novu pobjedu (1:0).

Dinamo je u ovaj meč ušao nakon dva poraza u tri posljednja meča, a Rijeka je sa trenerom Sergejom Jakorovićem u pet kola upisala četiri pobjede.

Dinamo je imao više od igre nakon prvog dijela, imao i tri udarca na gol, a Rijeka je zaprijetila dva puta.

Bilo je to veoma tvrdo poluvrijeme i jasno je bilo da se publika na Maksimiru neće nagledati puno pogodaka.

Dinamo je poveo u 68. minuti kada Ristovski sjajno reaguje nakon ubačaja Baturine iz kornera.

U nastavku meča prijeti Rijeka, tačnije u 78. minuti, pogriješio je Šutalo, no Frigan nije dobro šutirao.

U 83. minuti nova velika šansa za Rijeku. Stativa je spasila Dinamo nakon pokušaja Hodže, a onda se lopta odbila do njegovog saigrača čiji pokušaj blokira Ljubičić.

Ostalo je 1:0 i Dinamo je slavio novu pobjedu te suvereno gazi ka tituli prvaka.

Dinamo ima 59 bodova, a prvi pratilac Hajduk 50. Rijeka je šestoplasirana sa 34.

Kod Dinama je šansu u 65.minuti dobio Luka Menalo.

Treba istaći da se u ovom meču od dresa Dinama oprostio kapiten Arijan Ademi koji karijeru nastavlja u Kini. Na teren je Ademi istrčao sa sinom te pozdravio navijače i aplaudirao im.

Teren je napustio pet minuta prije kraja i dobio ovacije Maksimira.