Šok za Dinamo u Istri

Veliki trijumf domaćina

H. Zilić

Odigrana je zaostala utakmica 12. kola HNL-a. Istra je u Puli ugostila lidera na tabeli ekipu Dinama i na kraju slavila veliki trijumf minimalnim rezultatom 1:0.

Gosti su ušli kao favoriti u ovaj duel i tako su isti otvorili.

Dinamo je u startu imao je nekoliko dobrih akcija, a najbolju priliku propušta naš Luka Menalo u 14. minuti. Menalo je u ovom meču bi ostarte i odigrao je 63 minute.

Pored šanse za Menala gosti su imali prilike i preko Petkovića, ali na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

I Istra je u ovoj utakmici pokušavala, većinom su čekali šanse iz kontri.

U nastavku slična igra na terenu, Dinamo je bliži golu, ali i odbrana Istre je bila na visini zadatka.

Dobra akcija Dinama sredinom drugog poluvremena preko Baturine, izostala je završnica.

U posljednjih deset minuta novi napadi Modrih, međutim Istra je svim silama čuvala vrijedan bod.

Do kraja susreta šok za Dinamo. Igrala se prva minuta sudijske nadoknade kada je Istra povela sa 1:0. Strijelac gola bio je Matheus i to se ispostavilo kao konačan rezultat.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Bez bozira na ovaj poraz, Dinamo je ostao na liderskoj poziciji i sada imaju 56 bodova, devet više od Hajduka.

Sa druge strane Istra se približila pozicijama koje vode u Evropu i trenutno su četvrtoplasirani na tabeli sa 34 osvojena boda.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: