Hrvatska očitala lekciju Litvaniji

Pripreme za Eurobasket

Košarkaši Hrvatske razbili su Litvaniju sa 72:59 u priijateljskoj utakmici.

Iako su Litvanci bili favoriti uoči početka utakmice, doživjeli su težak poraz od izabranika Velimira Perasovića.

Hrvatska je imala 10 poena prednosti nakon uvodnih 10 minuta igre (19:9), a sličan rezultat bio je i u drugoj dionici (20:9).

Na poluvremenu su Hrvati imali čak 21 poen razlike (39:18). Do kraja trećeg perioda igre prednost naših susjeda je porasla na 26 poena, ali uspjeli su Litvanci tek u finalnoj dionici, odnosno četvrtoj, da ublaže ionako težak poraz.

U zadnjih 10 minuta Litvanci su na svom parketu bili bolji od Hrvatske sa 26:13, no konačan rezultat glasio je 72:59 za Hrvatsku.

Prije ove utakmice Hrvatska je slavila protiv Turske i na Eurobasketu će očito igrati važnu ulogu.