HŠK Zrinjski sa penala do pobjede nad NK GOŠK

Filipović zabio za trijumf

M. Šljivak, foto: V. Bernadić

Zrinjski je u 23. kolu Premijer lige BiH Pod Bijelim brijegom dočekao GOŠK i slavio je pobjedu od 1:0.

GOŠK je bolje ušao u meč i nakon deset minuta su prijetili dva puta. Vego i Ramić su šutirali prema golu, ali je Brkić bio siguran.

Zrinjski je prvu prijetnju prema golu gostiju imao u 14. minuti. Stojkić šutira dosta dobro sa 16 metara, Kozić brani.

Četiri minute kasnije Rustemović je u šansi. Nakon kornera je dobro skočio, a loptu na putu prema golu zaustavlja stativa.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše fudbalske ljepote. Bilo je tu nekoliko polušansi, ali se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak utakmice nije donio previše. Zrinjski je imao posjed, GOŠK se dobro branio, ali u 74. minuti domaći su ipak poveli. Dosuđen je penal, a Miloš Filipović je pogodio za 1:0.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 1:0 za Plemiće koji su došli do veoma važna tri boda.