HSV bez Spahića deklasirao Borussiju

Četvrti poraz Borussije

Nogometaši HSV-a deklasirali su domaću Borussiju Moenchengladbach u susretu četvrtog kola njemačke Bundeslige.

Borussia nije ni sjena od one ekipe iz protekle sezone, a u prilog tome ide i večerašnji domaći poraz.

HSV je u Moenchengladbachu stigao do uvjerljivog trijumfa i to bez većih problema, mada su pred ovaj meč domaći bili favoriti.

Pierre-Michel Lassoga u 11. minuti pogađa nakon greške domaće odbrane, da bi u završnici prvog dijela Lassoga na ubačaj Iličevića povisio na 2:0.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Pobjedu je Hamburžanima ovjerio Nicolai Muller, koji je u 52. minuti lobovao Yanna Sommera na golu Borussije.

Zbog suspenzije za goste nije igrao naš reprezentativac Emir Spahić. HSV sada ima šest bodova, dvije pobjede i dva poraza, dk je Borussia na dnu tabele sa četiri poraza i gol-razlikom 2:11!