HSV i Augsburg u finalu, Spahić ne igra

Telekom Cup

HSV je prvi finalist prijateljskog turnira koji nosi naziv “Telekom Cup”.

Susret HSV-a i Borussie Moenchengladbach završen je bez golova, pa su odlučivali penali.

Novi klub bivšeg kapitena bh. reprezentacije Emira Spahića slavio je nakon penala i u finalu će igrati protiv Augsburga, koji je s 2:1 bio bolji od njemačkog prvaka Bayerna.

Alcantara je u sedmoj doveo Bavarce u vodstvo, ali su Esswein i Hong Jeong-Ho preokrenuli rezultat u korsit Augsburga. Inače, mečevi su se igrali po 45 minuta, dakle samo jedno poluvrijeme.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Sada je na programu meč za treće mjesto između Borussije i Bayerna, pa finale između HSV-a i Augsburga.

U timu HSV-a danas nema Spahića, koji tek od ponedjeljka ima pravo nastupa za ovaj klub.