Ibrahimović donio Slogi važnu pobjedu nad Orašjem

Tim iz Simin Hana minimalno slavio

S. Mlaćo

U posljednjem susretu 7. kola Prve lige Federacije BiH danas su u Simin Hanu snage odmjerili Sloga i Orašje.

Završilo je 1:0 za domaće, a junak pobjede bio je mladi Mirel Ibrahimović.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dosta otvoren meč sa obje strane. Orašje je zaprijetilo preko Markovića u 4. minuti, ali bez opasnosti. Šest minuta kasnije ponovo prijete gosti, ali golman Sloge Hamzabegović je bio brži od Aletića.

Sloga je zatim zaigrala mnogo bolje, imala terensku incijativu, a to im se isplatilo u 30. minuti kada je u šesnaestercu gostiju srušen Pirić koji je ušao u igru u prvoj minuti. Siguran je sa bijele tačke bio Mirel Ibrahimović kojem je ovo bio peti pogodak ove sezone.

U 33. minuti sjajna prilika za goste. Aletić izlazi na Hamzabegovića, međutim njegov udarac je otišao pored gola. Do kraja mreže se nisu tresle i na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:0 za domaće.

Drugo poluvrijeme donijelo je miran meč, a vjerovali ili ne, za 45. minuta nismo vidjeli nijednu ozbiljniju priliku.

Sloga se nakon sedam kola nalazi na trećem mjestu sa 15 osvojenih bodova, dok je Orašje ostalo na desetom mjestu.

U narednom kolu Sloga će u goste Travniku, a Orašje će na svom stadionu ugostiti Metalleghe BSI iz Jajca.