Meazza proključala jednom i to je bilo dovoljno: Inter je opet na vrhu Serije A

Roma poražena

Eldar Ganibegović

U jednom od derbija 10. kola Serije A Inter je ugostio Romu i slavio s 1:0. Vratio se tako na čelo Serije A.

Prvo uzbuđenje i prije samog starta utakmice. U centru pažnje bio je Romelu Lukaku kojem su paklenu dobrodošlicu pripremili navijači Intera.

Već u šestoj minuti sjajna šansa za Inter. Potegao je Calhanoglu i pogodio prečku.

Patricio sjajno zaustavlja Thurama u 15. minuti, da bi minut kasnije Dimarco pucao pored gola.

Za kraj prvog dijela još dosta sreće za Romu. Barella je pokupio jednu odbijenu loptu i poslao je visoko preko gola.

Na otvaranju drugog dijela nova šansa za Inter. Thuram glavom šalje loptu preko gola.

Konačno šansa za Romu u 67. minuti. Cristante je probao, ali Sommer sjajno brani.

Calhanogluov šut napad kasnije je blokiran, da bi u 81. minuti Meazza proključala. Thuram je pogodio za veliku pobjedu.

Mogli smo vidjeti još jedan gol u 90. minuti, ali je Augusto pogodio prečku. Roma još može biti zadovoljna kako je prošla danas.

Inter je s 25 bodova prvi na tabeli i ima dva više od Juventusa. Roma je osma s 14 poena.