Džeko namjestio eurogol Ranocchije, a onda golčina Sensija u produžecima za prolaz dalje!

Inter ide dalje

E. Ganibegović

Sjajan meč gledali smo između Intera i Empolija u osmini finala italijanskog Kupa.

Inter je poveo već u 13. minuti preko Alexisa Sancheza koji je osam minuta ranije zamijenio povrijeđeno Correu.

U 21. i 29. minuti Inter je preko Dumfriesa i Martineza imao priliku da poveća vodstvo, no to se nije desilo i na poluvrijeme su otišli s minimalno prednošću.

Kao da je Inter u nastavku potcijenio protivnika i to im se obilo o glavu. Bajrami je u 62. minuti donio izjednačenje svom timu.

Samo dvanaest minuta nakon toga dosuđen je penal za Empoli, no nakon pregledavanja VAR snimke ta odluka je poništena.

Nije dugo potrajala tuga domaćih navijača. Cutrone je dočekao jedan centraršut pred golom Intera, šutira glavom, pogađa prečku, a lopta se od nje odbija u ruku pa u petu Radua i završava u mreži za 2:1.

Odmah nakon toga u igru ulazi Edin Džeko, no nije uspio da ugasi požar. U 83. minuti imao je jedan pokušaj glavom koji lagano hvata Furlan i to je bilo to.

Ipak, u 90. minuti Inter stiže do produžetaka. Edin Džeko spušta loptu Ranocchiji koji makazicama šalje loptu iza leđa Furlana za 2:2.

Do potpunog preokreta Inter stiže pred kraj prvog produžetka. Presing Intera urodio je plodom, Romagnoli griješi, Sanchez dodaje Sensiju koji sjajnim udarcem donosi pobjedu svom timu.

Inter će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Rome i Leccea, a tri već poznata para četvrtfinala su Juventus - Sassuolo, Fiorentina - Atalanta, te Milan - Lazio.

Coppa Italia, osmina finala:

Inter - Empoli 3:2 (Sanchez 13', Ranocchia 90', Sensi 104'; Bajrami 61', Radu (AG) 76')

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: