Inter razbio Udinese za kraj sjajne sezone
Foto - EPA

Nerazzurri uvjerljivi

Inter je u posljednjem 38. kolu italijanske Serije A lagano pobijedio Udinese na Giussepe Meazzi rezultatom 5:1.

Novi prvak Italije je u slavljeničkom raspoloženju dočekao ovaj meč. Međutim, tražili su još jednu pobjedu za kraj sjajne sezone i do nje su lagano došli.

Već u osmoj minuti domaći stižu do vodstva. Za prednost od 1:0 zabio je Ashley Young.

Na drugi pogodak čekalo se do finiša prvog dijela. Christian Eriksen pet minuta po ulasku u igru pogađa iz slobodnog udarca za prednost od 2:0.

U nastavku je Inter nastavio da razbija rivala. Treći gol stigao je u 55. minuti kada Lautaro Martinez koristi penal za 3:0.

Potom su zabijali Ivan Perišić za 4:0 (64.) i Romelu Lukaku za 5:0 (71.), a Udinese je uspio da dođe do počasnog gola.

Sudija Volpi je u 78. minuti dosudio penal za goste, a konačan rezultat od 5:1 postavio je Roberto Pereyra.

Igrači Intera sezonu su završili uvjerljivo prvi sa 91 osvojenim bodom, a nakon ovog meča uslijedila je dodjela trofeja za najbolji tim Italije.