Senzacija nad senzacijama: Sjeverna Makedonija nevjerovatnim golom u 92. minuti srušila Italiju

Nevjerovatna noć u Palermu

Reprezentacija Sjeverne Makedonije pobijedila je večeras u Palermu Italiju s 1:0 golom u 92. minuti i plasirala se u finale baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Italija je od prve minute krenula na gol Makedonaca koji su se večeras odlučili za potpunu defanzivu.

Međutim, Azzurri nisu mogli da nađu put prema mreži gostiju. Promašivali su nevjerovatne situacije i zaista se ne mogu opisati promašaji koje su imali.

U moru šansi u prvom poluvremenu najveću je promašio Domenico Berardi. Dimitrievski je pogriješio, lopta dolazi do igrača Sassuola, a ovaj umjesto mreže loptu šalje u ruke makedonskog golmana.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je na terenu viđena apsolutna ista slika. Makedonci su se branili, a Italijani su promašivali sve.

Domenico Berardi je najveći tragičar. Imao je nekoliko sjajnih šansi, ali lopta večeras nije htjela u mrežu.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Naravno, i drugi su imali odlične šanse. Ipak, Dimitirevski i odbrana Sjeverne Makedonije odradili su strašan posao, a zatim u 92. minuti stiže šok za Italiju.

Aleksandar Trajkovski sjajno gađa i pogađa za pobjedu Sjeverne Makedonije od 1:0 i plasman u finale baraža.