Iz koljena sa skoro 30 metara: To mogu samo najveći majstori!

Sjajan gol Recaldea

Sinoć je odigrano nekoliko utamica Copa Libertadoresa, a paragvajski Libertad je u okviru Grupe H sa 2:0 savladao argentinski Rosario.

Paragvajci su bili puno bolji, a nakon nove pobjede su ostali na savršenom učinku u grupnoj fazi ovosezonskog Copa Libertadoresa - 3/3.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, ali je Libertad u nastavku riješio pitanje pobjednika.

Poveli su domaći preko Espinoze u 47. minuti, dok je konačnih 2:0 postavio Jorge Recalde u 69. minuti.

Upravo je Recaldeov gol bio i najljepši trenutak meča. Desetka Libertada se odlučila za šut sa distance, a njegov udarac "iz koljena" je bio neodbranjiv za golmana Rosarija.