Januarski transfer Edina Džeke u City i dalje na listi 10 najskupljih u Premier ligi
Juan Mata (Chelsea-Manchester United) 38 miliona eura
Zimski prelazni rok služi ponajprije kako bi se ekipe pojačale dovođenjem određenih igrača na one pozicije na kojima imaju najviše nedostataka i na taj način ojačale pred nastavak sezone.
Dolazak Juana Mate jedno je rijetkih pozitivnih stvari koje su zadesile Crvene đavole dok je menadžer bio David Moyes. Nakon što je u Chelseju bio višak kod Josea Mourinha, Mata se odlučio na prelazak na Old Trafford. Da stvar bude još gora po njega portugalski stručnjak je nedugo zatim preuzeo kormilo Manchester Uniteda u kojem je Španac ipak igrao dosta češće nego u Chelseju.
Za Crvene đavole je, za sada, nastupio na 153 utakmice, a osvojio je jedan FA Cup, jedan engleski Liga kup, jedan Superkup Engleske kao i trofej namjenjen pobjedniku Evropa lige.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.