Jasmin Mešanović strijelac u velikom slovenskom derbiju

Maribor - Olimpija 1:1

Prvi ovosezonski derbi između Maribora i Olimpije završen je rezultatom 1:1.

Lijepa nogometna predstava u Narodnom vrtu i na kraju podjela bodova. Jasmin Mešanović je u 30. minuti postigao jedini gol za Maribor i jedini gol u prvom dijelu.

Bh. napadač je primio jednu loptu koju je poslao Denis Klinar, sjajno se naštimao i iz blizine matirao golmana gostiju iz Ljubljane.

Ipak, petnaestak minuta prije kraja Ivanović pogađa za konačnih 1:1. Mešanović je igrao do 86. minute.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Nešto ranije Celje je pogocima Dangubića s 2:1 pobijedilo Tabor Sezanu uz autogol našeg Advana Kadušića.

Nakon šest kola Mura je prva sa 13 bodova, Bravo ima 10, Tabor, Olimpija i Maribor po 9, Celje i Domžale po osam, Koper pet, Gorica i posljednji Aluminij po 4 boda.