
Oglasio se Ismet Dizdarević
Bosanac koji zastupa Josipa Brekala otkrio gdje Hrvat želi igrati: "I ja sam čuo za glasine da..."
Josip Brekalo je prošlu polusezonu proveo u Hajduku s ciljem da oživi karijeru i izbori poziv na Evropsko prvenstvo. S početkom nove sezone vratio se u Fiorentinu koja je vlasnik njegovog kartona. Sada je o budućnosti hrvatskog ofanzivca govorio njegov menadžer Ismet Dizdarević.
Nakon što je odigrao sasvim pristojnu polusezonu na Poljudu počelo se špekulisati o mogućnosti novog dolaska Brekala u Hajduk što bi bila odlična stvar za Splićane.
Zbog određenih problema s povredama, ali i generalnog sivila u ekipi Hajduka tokom proljeća Brekalo je pokazao zavidan kvalitet te bi sigurno i sada bio pojačanje za ekipu Gennara Gattusa.
Proteklih dana se Brekalo povezivao s nizom klubova iz Italije, a vijesti oko njegove budućnosti definitivno pažljivo osluškuju i na Poljudu.
Nakon riječi koje je izrekao njegov menadžer situacija je sada mnogo jasnija. Ako je vjerovati Dizdareviću Brekalov trenutni cilj je igranje za Fiorentinu.
"Brekalo je u ovom trenutku potpuno fokusiran na Fiorentinu. Još nismo konkretno razgovarali, ali mogu reći da je njegova pozornost usmjerena na to da radi dobro s Fiorentinom."
Oglasi
"Čuo sam samo glasine koje se odnose na mogući interes Palerma, ali s igračem nismo do kraja razgovarali o temama vezanim za druge ekipe.
"Brekalo sada razmišlja samo o Fiorentini", jasno je naglasio Dizdarević što baš i nije dobra vijest za Hajduk ukoliko ponovo želi angažovati 26-godišnjaka.
Palermo je kultni italijanski klub, ali kako se takmiči u Seriji B eventualni odlazak na Sardiniju bi definitivno bio korak nazad za Brekala.
Bivši igrač Dinama je sasvim dobro počeo pripremni period sa Fiorentinom pošto je u trijumfu protiv Reggiane (4:0) igrao 90 minuta te je upisao asistenciju.
Do početka priprema Brekalo je bio među sigurnim putnicima sa Artemija Franchija, ali izgleda da se situacija postepeno mijenja.
Oglasi
Sky Sport je prije nekoliko dana pisao da su za njega interes počeli pokazivati tri kluba iz Serije A i to Parma, Monza i Genoa.
Za polusezonu provedenu u Hajduku Brekalo je na 14 mečeva uspio zabiti dva gola te upisati osam asistencija što je definitivno zavidna statistika.
Inače, osim Brekala braća Ismet i Avdo Dizdarević koji su porijeklom iz Bosne i Hercegovine zastupaju još niz igrača sa našeg područja.
Jedan od zvučnijih transfera, što se tiče regiona, obavili su zimus kada su talentovanog srpskog veznjaka iz Partizana odveli u Napoli.
Osim Brekala i Popovića na listi igrača koje zastupaju još se nalaze Karlo Lulić, Vedad Radonja, Branislav Knežević, Dušan Vuković, Filip Brekalo i drugi...
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.