U stilu stižu u Prvu ligu FBIH: Fudbaler Tomislava postigao spektakularan gol iz slobodnjaka

Sjajan pogodak Stipića

E. Čaušević

Fudbaleri Tomislava danas su na svom terenu pobijedili Podgrmeč sa 2:0.

Tomislav je uspio da dođe do pobjede u revanš utakmici doigravanja za plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Klub iz Tomislavgrada je u dva meča bio bolji od Podgrmeča s ukupnih 3:0 i na kraju je zasluženo uspio da izbori mjesto u Prvoj ligi FBiH.

Domaći su poveli već u šestoj minuti kada je strijelac bio Petrović i već tada je bilo jasno da će Podgrmeč teško uspjeti nešto napraviti u ovom baražu.

Međutim, najbolji trenutak utakmice vidjeli smo u 25. minuti, a u centru pažnje našao se Josip Stipić.

Sudija je svirao prekršaj na nekih 25 metara od gola ekipe Podgmeča, a loptu je namjestio Stipić koji je postigao spektakularan pogoda za 2:0.

Gol igrača Tomislava možete pogledati u videoprilogu ispod.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Treba dodati da je plasman u Prvu ligu FBiH pored ekipe Tomislava uspjela da izbori i Gradina iz Srebrenika.

Gradina je danas u revanš meču baraža deklasirala Borac iz Jelaha sa 5:1. U prvom meču ovih timova rezultat je bio 1:1.