Juniori FK Sarajevo poraženi od U19 selekcije Vijetnama

Prijateljska utakmica

Juniori FK Sarajevo su prije nekoliko dana otputovali u Vijetnam, gdje će nastupati na međunarodnom turniru.

Dok čekaju početak turnira, juniori Sarajeva su danas odmjerili snage sa juniorskom reprezentacijom Vijetnama, na terenu PVF akademije.

U19 selekcija Vijetnama je bila bolja i slavila pobjedu rezultatom 2:1.

Bolje su Vijetnamci otvorili utakmicu i opasno zaprijetili već nakon tri minute igre. Ipak, ostalo je tada 0:0.

Sarajevo prvi put prijeti u 13. minuti preko Kenana Dervišagića, ali dvije minute kasnije selekcija Vijetnama stiže do prednosti.

Pritisak Vijetnamaca je urodio plodom kada je u 15. minuti Kim Nhat pogodio za 1:0.

U 31. minuti juniori Sarajeva su mogli do poravnanja, ali je golman Van Chuan odbranio sjajan slobodan udarac Đaniju Salčinu.

Ipak, u 37. minuti izabranici Dženana Uščuplića stižu do poravnanja. Strijelac gola je bio Haris Konjalić.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1, da bi Uščuplić u nastavku izvršio veliki broj promjena.

Agresivno su bordo momci ušli u nastavak, ali Vijetnamci uspijevaju postići novi gol.

Igrala se 54. minuta kada je Manh Quynh pogodio za, ispostavilo se, konačnih 2:1.

Nakon ovog gola ritam utakmice je opao, juniori Sarajeva su imali nekoliko pokušaja u samom finišu, ali nisu uspjeli ponovo doći do poravnanja.

Prijeljski meč:

Vijetnam U19 - FK Sarajevo U19 2:1

Vijetnam U19: Guan Yu, Vu Tien Long, Tran Quang Thinh, Luong Duy Cuong, Vo Minh Trong, Huynh Cong Den, Nguyen Thanh Khoi, Ho Khac Luong, Nguyen Huu Nam, Nguyen Van Tung, Nguyen Kim Nhat.

FK Sarajevo U19: Dagoja, Salčinović, Živković, Kečanović, Islamović, Kadrić, Tačak, Salčin, Dervišagić, Konjalić, Nargalić. Izmjene: Đuderija, Makić, Obuća, Husić, Mulaosmanović, Fetahović.

Juniori Sarajeva će od 30. oktobra do 5. novembra nastupati na međunarodnom fudbalskom turniru u Vijetnamu.

Protivnici izabranicima Dženana Uščuplića bit će Hanyang University, Japan University i U21 tim Vijetnama, s kojim će otvoriti turnir. Mečevi grupne faze igraju se 30. oktobra, 1. i 3. novembra, dok su dueli za prvo i treće mjesto na rasporedu 5. novembra.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: