Sjajan meč na Grbavici: Željezničar i Sarajevo podijelili bodove!

Četiri pogotka uz dosta uzbuđenja

Samir Mlaćo, foto: S. Bošković

U velikom derbiju 15. kola juniorske Premijer lige BiH snage su na glavnom terenu Grbavice odmjerili Željezničar i Sarajevo (2:2).

Iako su domaći nakon prvog dijela vodili 1:0, Sarajevo u posljednjih 15 minuta dolazi do dva pogotka, međutim Željo se nije predavao, pa uzbuđenjima nije bilo kraja.

Nakon prekida sa strane, Faris Zubanović dovodi Plave u vodstvo i bio je to konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavak drugog poluvremena nije donijelo mnogo uzbuđenja da bi Sarajevo u posljednjih 15 minuta došlo do dva pogotka.

Najprije je u 79. minuti mrežu Kršića pogodio Dervišagić, a samo tri minuta kasnije isti igrač donosi vodstvo Sarajevu.

I kada se činilo da će gosti slaviti, Željezničar preko Nuhanovića dolazi do izjednačenja i završilo je podjelom bodova.

Do kraja dvije sjane šanse. Najprije Hasanović pogađa stativu gola Željezničara, da bi zatim Aljić kod domaćih promašio gol sa petar metara.