Juniori Portugala na krovu Evrope

Sjajan finalni meč

Juniorska reprezentacija Portugala osvojila je naslov prvaka Evrope za fudbalere mlađe od 19 godina.

U velikom finalu, Portugalci su u sjajnoj utakmici savladali Italiju sa 4:3 nakon produžetaka.

Do 75. minute, Portugalci su vodili 2:0 golovima Jote i Trincaa, a u samo dvije minute Moise Kean postiže dva pogotka za izjednačenje rezultata.

Po isteku regularnih 90 minuta bilo je 2:2, a onda u 103. minuti Jota dovodi Portugalce u novo vodstvo. Četiri minute kasnije, Scamacca zabija za 3:3, a u 109. Correija postavlja konačan rezultat utakmice.

Portugalci Jota i Trincao su podijelili i prvo mjesto liste strijelaca na EP pošto su obojica postigli po pet golova.