Kadeti Sarajeva bez poraza nakon jesenjeg dijela takmičenja

Statistika Premijer omladinske lige U-17

Odigrano je osamnaest kola Premijer omladinske lige BiH za kadete za jesen 2017/18. U dosadašnjem dijelu takmičenja najviše su pokazali kadeti Sarajeva koji su zimsku pauzu dočekali na prvom mjestu sa 46 bodova. „Bordo“ tim je polusezonu završio bez poraza, sa 14 pobjeda i 4 remija, uz gol razliku 91:5.

Najbliži pratioci su im Široki Brijeg i Borac sa po 35 bodova. Mladost je osvojila 33, a Željezničar 32 boda. Na začelju tabele su Vitez (8 bodova) i GOŠK (0).

Sarajevo je ostvarilo najviše pobjeda (14), dok je Borac slavio 11 puta. Zrinjski je 6 puta remizirao, dok najviše poraza ima GOŠK. Tim iz Gabele je ove jeseni bio neuspješan u svih 18 utakmica.

Prvoplasirani tim ima ubjedljivo najbolji i napad i odbranu. Sarajevo je postiglo 91 pogodak,a druga najefikasnija ekipa je Željezničar sa 47 golova. Kadeti Širokog Brijega i Mladosti su po 37 puta pogađali protivničke mreže. Najmanje golova su postigli GOŠK (7) i Vitez (11).

Tim Sarajeva je primio svega 5 golova, a kao čvrsta se pokazala i odbrana Širokog Brijega sa 11 primljenih pogodaka. S druge strane najviše lopti je završilo u mrežama GOŠK-a (87) i Viteza (86).

Tarik Hasančić iz Sarajeva predvodi listu strijelaca sa 15 pogodaka, a prate ga Edin Mujić (Željezničar) sa 14, Hamza Gasal (Sarajevo) sa 13, te Amar Jašarević (Sarajevo) sa 11 postignutih golova.

Sarajevo je najuspješniji tim na domaćem terenu sa 23 boda (7 pobjeda, 2 remija, gol razlika 59:2). Široki Brijeg je osvojio 21, a Borac i Radnik po 19 bodova.GOŠK na svom terenu nije osvajao bodove, dok je Vitez dva puta remizirao.

Sarajevo je i u gostima osvojilo 23 boda sa gol razlikom 32:3. Mladost i Borac su na gostujućim terenima sakupili po 16 bodova.

Odigrano je 108 utakmica u jesenjem dijelu šampionata. 48 pobjeda su ostvarile domaće ekipe (44,44%), dok je 20 susreta završeno bez pobjednika (18,52%). Gosti su slavili u 40 utakmica (37,04). Postignuto je 370 golova (3,43 po utakmci, jedan gol na svakih 23,4 minute). U prvom poluvremenu utakmica je postignuto 160 golova (43,2%), a u drugom 210 (56,8%). Meč 10. kola Čelik-Mladost je registrovan službenim rezultatom 0:3 i ti golovi nisu uračunati u ovu statistiku.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-17:

Ove polusezone u našem elitnom kadetskom takmičenju izrečena je 241 javna opomena (2,23 po utakmici, t.j. jedan žuti karton na svakih 35,9 minuta). Pokazano je i 15 crvenih kartona (0,14 po utakmici, jedan na svakih 576 minuta).

Najduži niz pobjeda ima Sarajevo, 7 (od 9. do 15. kola). GOŠK je nanizao 18 poraza, a Vitez 7 (od 12. do 18. kola).