Kapfenberg uplovio u mirne vode: Bivši igrač Sarajeva i Slobode za pobjedu u 94. minuti

Slavili sa 2:1

E. Čaušević

Fudbaleri Kapfenberga večeras su u gostima pobijedili Austriju II sa 2:1 u meču 20. kola austrijske 2. lige.

Izabranici bh. stručnjaka Abdulaha Ibrakovića došli su do važna tri boda s kojima su ušli u mirne vode jer se sada nalaze u sredini tabele.

Za Kapfenberg je ovo druga vezana pobjeda, ali su na nju došli na najbolji način - golom u sudijskoj nadoknadi.

Gosti su do prednosti stigli u 28. minuti utakmice kada je Lang pogodio nakon asistencije Grgića.

Međutim, Austrija II je uspjela da poravna na 1:1 u 74. minuti, a strijelac je bio Pross koji je na teren ušao samo minut ranije.

No, Kapfenberg je u četvrtoj minuti nadoknade došao do pobjede. Na scenu je stupio bivši igrač Sarajeva i Slobode, Elvedin Herić, koji je uspio da postigne gol za 2:1 i donese važna tri boda svojoj ekipi.

Kapfenberg je sedmi sa 28 bodova, dok je Austria II pretposljednja sa deset bodova manje.