Karioke zaplesale Sambu protiv Perua
(Foto: EPA)

Brazil uvjerljiv

Reprezentacija Brazila savladala je večeras u Sao Paulu Peru sa 5:0 u trećem kolu grupe A na Copa America.

Karioke su večeras odigrale zaista spektakularan meč. Razigrana Samba je bila previše za Peru koji je na kraju primio pet golova.

Tri gola Brazil je postigao od 12. do 32. minute. Casemiro je u 12. minuti pogodio za 1:0, da bi sedam minuta kasnije bio viđen zaista bizaran gol.

Firmino je pogodio nakon što ga je golman Perua napucao loptom i već je bilo sigurnih 2:0.

Sve dileme oko pobjednika su riješene u 32. minuti. Everton je prekrasno pogodio za 3:0 i Peru je bio u teškoj situaciji.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku su viđena još dva pogotka, oba u mrežu Perua

Igrala se 54. minuta. Fantastična je to bila akcija koju je završio Dani Alves za 4:0, da bi fantastičan gol u 90. minuti za konačnih 5:0 postigao Willian.

U nadoknadi je Brazil promašio i penal, a golman Perua je odbranio šut Gabriela Jesusa.

Pored Brazila iz grupe A dalje ide Venecuela. Ova selekcija je pobijedila Boliviju sa 3:1 i na taj način je ostvarila plasman u četvrtfinale.

Copa America, grupa A:

Brazil - Peru 5:0
Bolivija - Venecuela 1:3

Mele
Bolji su bez balerine i glumca, ne znam hoce li doci da podigne pehar ako osvoje ga na kraju.