Sudija označio početak utakmice, a onda se ukazao Kenan Kodro

Remi Fehervara

E. Ganibegović

MOL Fehervar i Puskas Academy remizirali su 2:2 u 29. kolu mađarske OTP Bank lige.

Domaći tim do vodstva je doveo povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kodro golom u trećoj minuti susreta.

Zahedi je izjednačio u 25., a gosti su do preokreta mogli u 37. no VAR im je poništio pogodak.

Ipak, preokret se desio na otvaranju drugog dijela igre, tačnije u 53. minuti, a strijelac je ponovo bio Zahedi.

U prvoj minuti sudijske nadoknade drugi žuti karton dobija Baluta i gosti ostaju s igračem manje, a sve to u petoj minuti nadoknade kažnjava Stopira i donosi bod svom timu.

Za Kenana Kodru ovo je bio 12. gol u sezoni i trenutno je četvrti strijelac lige.

Njegov tim je na petom mjestu s 40 poena, dok je Puskas Academy 3. s devet poena više.

U narednom kolu Kodro i ekipa gostuju Debrecenu, dok Puskas čeka Mezokovesd.