Fehervar ostao u utrci za Evropu, Kodro upisao novi pogodak

Mađarsko prvenstvo

H. Zilić

U 28. kolu mađarske OTP Bank lige MOL Fehervar je u gostima savladao Mezokovesd sa 1:2.

Ova pobjeda je jako bitna za goste jer su sa ova tri boda ostali u utrci za plasman u Evropou naredne sezone.

Golgeterski niz u dresu Fehervara nastavio je naš Kenan Kodro koji je zabio u 16. minuti za 0:1.

Poravnanje domaćinima doosi Dražić u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Trijumf Fehervaru režirao je Petryak golom u 77. minuti.

U domaćoj ekipi u početnom sastavu bio je Marin Jurina, dok je Dino Beširović u igru ušao u nastavku utakmice.

Ovome dodajm o da je današnji pogodak bio 11. u sezoni za Kenana Kodru koji je sada četrvi na listi najbolji strijelaca šampionata.