Kijevski Dynamo izborio play-off Lige prvaka

U prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka Dynamo je u Kijevu ugostio AZ Alkmaar i na kraju s 2:0 pobjedom izborio play-off.

Kijevljani nisu oduševili igrom protiv nizozemskog viceprvaka, ali su uspjeli s dva pogotka u nastavku ostvariti veliku pobjedu i doći na prag grupne faze najelitnijeg klupskog takmičenja.

Ukrajinski predstavnik poveo je golom Rodriguesa u 49. minuti, da bi u 86. minuti sve riješio Shaparenko golom za 2:0.

Pobjednik meča Gent - Rapid Beč bit će rival Kijevljanima u play-offu Lige prvaka.

Osim ova dva meča, večeras se igra i meč PAOK - Benfica, a nakon 45 minuta igre (do objave ovog teksta) rezultat je neriješen - 0:0.