Kiks Rome na Olimpicu, buđenje Stare dame

Prva pobjeda Juventusa

Fudbaleri Rome remizirali su u četvrtom kolu italijanske Serie A protiv ekipe Sassuola na Olimpicu (2:2).

Iako je Roma ušla u ovaj meč kao favorit na kraju su osvojili samo bod. Sassuolo je odigrao sjajan meč i na kraju zasluženo nosi bod iz Rima.

Poveli su gosti nakon 22. minute igre preko Defrela, a vodstvo su imali do 36. minute. Pjanić je uspio uposliti Francesca Tottija, koji pogađa za 1:1 za svoj 300. gol u dresu Rome.

Ipak, gosti na odmor odlaze vodstvom. U finišu prvog dijela Politano je pogodio za prednost gostiju od 2:1.

Uspjela je Roma preko Salaha da se vrati u meč. Egipćanin je pogodio za 2:2 u 49. minuti, ali Roma do kraja nije uspjela da dođe do gola vrijednog tri boda.

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč, a Edin Džeko je ušao u 72. minuti umjesto Francesca Tottija.

Juventus je došao do prve pobjede u sezoni. Stara dama je slavila kao gost s 2:0 protiv Genove.

Poveli su Bianconeri u 37. minuti autogolom Lamanne, a konačan rezultat od 2:0 postavio je Paul Pogba pogotkom s bijele tačke nakon sat vremena igre.