
Domaći upisali tri boda
San Marino se branio, ali nije izdržao: Kipar pobjedom otvorio kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo
Reprezentacija Kipra večeras je na svom terenu uspjela da pobijedi San Marino (2:0) u meču prvog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Kipar je kao favorit ušao u večerašnju utakmicu, ali San Marino je već na startu pokazao da više nije tako lagan protivnik kao nekada.
Gosti su prvi zaprijetili već u trećoj minuti kada je Berardi pokušao, ali je golman Kipra odbranio njegov udarac. Isti igrač pokušao je glavom i desetak minuta kasnije, no ovaj put lopta ide pored gola.
Kiprani su nakon toga zaigrali nešto bolje i preuzeli su incijativu na sredini terena. Odličnu šansu u 24. minuti imao je Pittas koji je fantastično šutirao s nekih 16 metara, ali je Colombo sjajnom odbranom spasio San Marino.
Samo dvije minuta kasnije Kipar je poveo sa 1:0. Sotiriou je glavom pogodio mrežu San Marina nakon centaršuta s desne strane, ali je reagovala VAR soba i gol domaćih je opravdano poništen zbog ofsajda.
Kipar prijeti ponovo u 34. minuti kada je Sotiriou ponovo šutirao glavom s nekih 11 metara i njegov udarac Colombo je uspio da odbrani.
Oglasi
Ipak, početkom drugog poluvremena Kipar je uspio da dođe do gola. San Marino je uspio da odoli napadima domaćih, ali u 55. minuti nije bilo spasa nakon velike greške.
Odbrana gostiju je napravila kardinalnu grešku koju je iskoristio Pittas koji je pogodio za 10 i veliko slavljena AEK Areni.
Samo tri minute kasnije domaći su mogli da udvostruče prednost. Sotiriou je ponovo bio taj koji je pokušao da dođe do gola, ali je loše šutirao iz velike udaljenost.
Kipar je imao sjajnu priliku i u 67. minuti. Nakon centaršuta najviši u kaznenom prostoru San Marina bio je Kakoullis koji je šutirao glavom, ali je stativa spasila goste.
Oglasi
Nekoliko minuta kasnije u prilici je bio i Pittas koji je također pokušao glavom i njegov udarac je Colombo uspio da odbrani.
Colombo je na kraju bio junak San Marina i najzaslužniji što na kraju San Marino nije doživio teži poraz. Kiprani su imali sjajnu šansu u 79. minuti preko Loizoua čiji udarac je odbranio golman gostiju.
Istakao se i četiri minute kasnije kada je fantastičnu priliku imao Malekkidis koji je natrčao na odbijanac, ali je i to Colombo sjajno odbranio.
Ipak, spasa za goste nije bilo u 87. minuti. Kipar je uspio da riješi pitanje pobjednika, a konačnih 2:0 postavio je Kakoullis na asistenciju Costija.
Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, te je Kipar uspio da slavi sa 2:0 i dođe to tri boda na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Poznato je da su Kipar i San Marino u našoj grupi zajedno još sa Austrijom i Rumunijom. Bh. selekcija večeras igra u Bukureštu protiv Rumunije s početkom u 20:45 sati.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.