Koln pobjedom protiv Gr. Furtha potvrdio povratak u Bundesligu
Koln je večeras slavio sa visokih 4:0

Jarčevi se vraćaju nakon samo jedne sezone provedene u 2. Bundesligi

S. Pašalić
Teme:

Nogometaši Kolna su u posljednjoj utakmici 32. kola njemačke 2. Bundeslige savladali u gostima Greuther Furth sa visokih 4:0.

Gosti su bili dominantni tokom cijele utakmice te su ukupno uputili 20 šuteva na gol Furtha, od čega je 9 išlo u okvir gola.

Do vodstva su stigli već u 8. minuti kada je nakon centaršuta Kainza, Jhon Cordoba postigao gol za 1:0.

U 19. minuti je bilo već 2:0 nakon što je Koln izveo korner, a igrač domaćih Steininger postigao autogol.

Pred kraj prvog poluvremena, u 41. minuti Cordoba je stigao do svog drugog gola kojim je povisio prednost na 3:0.

Cordoba je u 65. minuti stigao i do hat-tricka kada je ponovo Kainz asistirao, a Kolumbijac glavom poslao loptu u mrežu Furtha za 4:0, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Koln je ovom pobjedom dva kola prije kraja potvrdio svoj povratak u Bundesligu naredne sezone s obzirom da ima osam bodova prednosti ispred Paderborna.