Ljepotica u Holandiji s koje se Zmaj vraća tužan, Roma u Rimu odlučuje o finalu

Polufinalne utakmice Konferencijske lige

E. Ganibegović

Večeras su odigrane prve utakmice polufinala Konferencijske lige.

Ljepoticu s pet golova pratili smo na De Kuip stadionu u Rotterdamu gdje je Feyenoord s 3:2 savladao Marseille.

Prvu šansu imala je domaća ekipa u sedmoj minuti kada je Dessers iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Minut nakon toga Dieng u šansi, ali Marciano brani. U 14. Payet pokušava, pored gola to ide.

Dvije propuštene šanse Marseillea na naplatu dolaze u 18. minuti. Dessers je zabio za 1:0. Nisu se gosti ni oporavili od šoka, a Sinisterra pogađa za 2:0 i veliki šok za francuski tim.

Ipak, do poluvremena se Marseille uspio vratiti. Prvo je Dieng u 28. smanjio prednost domaće ekipe, da bi Gerson pet minuta do odmora pokupio jednu odbijenu loptu i zabio za 2:2.

Otvaranje drugog poluvremena kao iz noćne more za Marseille. Jedan defanzivac gostiju pravi veliku grešku, koristi to Dessers i pogađa za, ispostavit će se kasnije, konačnih 3:2.

U nastavku je Marseille šanse preko Payeta i Salibe da stigne do izjednačenja, a Dessers je u 76. minuti mogao i do hat-tricka, no Mandanda je bio na visini zadatka.

Veliku šansu Marseille je imao u 90. minuti da stigne do izjednačenja i potpuno otvorene utakmice u revanšu, ali je Marciano nevjerovatno odbranio Payetov udarac.

Moglo im se to osvetiti u nadoknadi kada je ponovo Mandanda spasio stvar, a u šansi je bio Jahanbakhsh.

Pored toga što je njegov tim poražen, reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac može biti tužan i jer mu trener Jorge Sampaoli nije pružio priliku na ovom meču.

Dobar meč gledali smo i na King Poweru gdje su Leicester i Roma igrali 1:1.

Pellegrini je postigao gol za vodstvo Rome u 15. minuti, a izjednačenje Lisicama donio je Lookman u 67. minuti meča.

Do kraja su oba tima, Leicester preko Iheanacha, a Roma preko Oliveire, imali šanse da stignu do vodstva i pobjede, no sve će se odlučivati u revanšu na Olimpicu.

Revanš utakmice zakazane su za peti maj, odnosno idućeg četvrtka.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Konferencijska liga, polufinale, prvi mečevi:

Feyenoord - Marseille 3:2 (Dessers 18', 46', Sinisterra 20'; Dieng 28', Gerson 40')
Leicester - Roma 1:1 (Lookman 67', Pellegrini 15')

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: