Olympiacos brojao do četiri u gostima kod Ville, Fiorentina u nadoknadi do pobjede protiv Bruggea

Konferencijska liga

Eldar Ganibegović

Večeras smo od 21 sat pratili dva polufinalna susreta Konferencijske lige i još definitivno ništa nije završeno, te nas iduće sedmice očekuju zanimljive revanš utakmice.

Olympiacos je gostovao u Birminghamu kod Aston Ville i brojao do četiri. Utakmica je završena rezultatom 4:2 u korist grčkog tima.

U 16. minuti je El Kaabi doveo svoj tim u prednost, da bi isti igrač 13 minuta kasnije povećao na 2:0.

Watkins je u 45. minuti smanjio na 2:1, da bi Diaby u 52. minuti vratio stvari na početak.

Samo četiri minute kasnije El Kaabi je golom iz penala vratio stvari na početak, a Hezze je u 67. minuti postavio konačan rezultat.

Aston Villa je mogla do trećeg gola u 84. minuti, no Douglas Luiz nije pogodio penal i imat će Villa težak zadatak u Grčkoj za sedam dana.

Efikasan meč gledali smo i u Firenci gdje je Fiorentina slavila protiv Club Bruggea rezultatom 3:2.

Viole su povele već u petoj minuti preko Sottila, da bi u 17. golom s 11 metara na 1:1 postavio Vanaken.

Andrea Belotti postiže pogodak za novu prednost Fiorentine u 37. minuti te se pri rezultati 2:1 odlazi na odmor.

Onyedika je u razmaku od samo tri minute dobio dva žuta kartona, te su gosti u 61. minuti tako ostali s igračem manje.

Bez obzira na to, samo dvije minute kasnije su postigli gol. Strijelac za 2:2 je bio Thiago.

Brojčanu prednost Fiorentina koristi u prvoj minuti nadoknade. Nzola, koji je samo tri minute ranije ušao umjesto Belottija, pogađa za pobjedu svog tima.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Sljedećeg četvrtka igraju se revanši kada ćemo znati putnike u finale, a veliki motiv sigurno će imati Olympiacos s obzirom na to da se finale igra u Atini 29. maja.