Filmska drama u Sloveniji: Mulahusejnović i društvo će pamtiti junsku noć

Koper ostao u eliti

H. Zilić

Ekipa Kopera je nakon velike drame ostala u slvoenskoj eliti. U prvom meču slavili su protiv Krke sa 0:2, a večeras je Krka slavila sa 2:3, iako su vodili 0:3.

Krka je u ovom duelu odigrala fenomenalan meč.

Poveli su sa 0:1 u 27. minut pogotkom Dusaka, a u 44. minuti isti igrač pogađa za 0:2.

Šok za domaće u 62. minuti.

Parris je u pogodak pretvorio sjajnu akciju gostiju za 0:3 i rezultat koji je Krku ostavljao u društvu najboljih.

U 74. minuti penal za Koper. Naš Nardin Mulahusejnović je promašio, ali na odbijenu loptu natrčao je Juffo i pogodio za 1:3.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Do kraja je Koper pokušao doći do gola opstanka, a to uspjevaju u 84. minuti kada je mrežu Krke za 2:3 pogodio Balta.

Krka je nakon toga pokušala doći do gola spasa, ali Koper je izdržao i ostao u eliti.