Krpićev gol nedovoljan, Suwon vodio 2:0, pa ponovo izgubio

Južna Koreja

U meču drugog kola Prve lige Južne Koreje Suwon je poražen od Ulsana s 3:2.

Domaći tim upisao je i drugi poraz na startu prvenstva, pa i pored činjenice da je u 47. minuti poveo s 2:0, golom Sulejmana Krpića. Prvi gol postigao je Ko Seung-Beom na kraju prvog dijela.

Opuštanje je domaće skupo koštalo na meču koji je odigran bez prisustva publike zbog pandemije koronavirusa.

Negao je u 54. minuti smanjio na 2:1, Ulsan je preko Kim In-Sunga u 61. došao do izjednačenja, da bi u 89. minuti Negao drugim golom donio veliku radost Ulsanu i tri boda.

Ulsan je sada lider sa šest bodova i gol-razlikom 7-2, dok će Suwon prve bodove tražiti u trećem kolu protiv Incheona i ponovo na svom stadionu.